#Orbán Viktor

Gyurcsány attól fél, hogy hirtelen túl erős lesz
 

Gyurcsány attól fél, hogy hirtelen túl erős lesz

Attól tart, hogy a túl erős Demokratikus Koalíció (DK) visszahúzná a teljes baloldalt, ezért nem érdekük az MSZP meggyengülése – fejtegette egy háttérbeszélgetésen hétfőn Gyurcsány Ferenc. A DK elnöke ugyanakkor visszaszólt Tóbiás Józsefnek, és újabb kulisszatitkokat árult el Falus Ferenc jelölésének hátteréről.

MLF MLF

És akkor több lesz a szegény, mi meg gazdagodunk
 

És akkor több lesz a szegény, mi meg gazdagodunk

Brüsszeli intő, a bankszektor átrendezése, takarékoskodó KSH, megugró GDP, mobilpiacra settenkedő DIGI, reklámadós csavar és szelfiző Hernádi. Putyinék pedig Magyarországot is befenyítenék. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.

hvg.hu hvg.hu

Baromi jó politológusok
 

Baromi jó politológusok

Orbán Viktor valóban „baromi jó politikus”, amennyiben a politikus szakmai minőségének mércéje nem az ország prosperálása, fizikai jóléte, lelki egészsége és nemzetközi jó híre. Vagyis amennyiben a jó kormányzást nem számítjuk a politikusi erények közé.

Tokfalvi Elek Tokfalvi Elek




Századvég-vezető: Orbán előbb lesz nagy európai vezető, mint államfő
 

Századvég-vezető: Orbán előbb lesz nagy európai vezető, mint államfő

Orbán Viktor csak egy igazi vezető és stratéga, ezért nevezik autoriternek – jelentette ki Lánczi András politológus a Népszabadságnak adott interjújában. A Századvég Alapítvány vezetője szerint Magyarország alkotmányos demokrácia, Orbán megérti a néplelket, Simicska Lajost pedig csak megpróbálják visszaszorítani egy székre.

hvg.hu hvg.hu

„A magyar példa olyan, mint egy rohadt tojás”
 

„A magyar példa olyan, mint egy rohadt tojás”

A lengyel politikai pártok nem tudták elképzelni a helyzetet, amikor Orbán olyan radikális lesz, hogy az ukrán-orosz válság ügyében felmondja az együttműködést az EU-val. A magyar miniszterelnök politikája már Jaroslaw Kaczyński számára is problémás lett, és ma már esze ágában sem lenne azt mondani, mint amit a 2011-es bukásakor, hogy lesz még Budapest Varsóból. Egyedül a lengyel szélsőjobbnak tetszik Orbán külpolitikája, ahol elismeréssel fogadták májusi szavait, amikor az ukrajnai magyarok autonómiája ügyében szólalt fel. A hvg.hu-nak az egyik legismertebb lengyel politikai kommentátor, Cezary Ryszard Michalski adott interjút.

Stummer Krisztián Stummer Krisztián



Mégis jönnek a fajvédők Budapestre
 

Mégis jönnek a fajvédők Budapestre

Bár a magyar kormány betiltotta, a fajvédők mégis megtartják október 3-án kezdődő konferenciájukat – közölte a National Policy Institute elnöke. Richard Spencer törvénysértéssel vádolta az Orbán-kormányt.

hvg.hu hvg.hu